První ateliérový web-site (vmp.ffa.vutbr.cz) realizoval v letech 1995-98 v několika fázích Vít Kraus. Jeho interaktivní diplomní projekt ODPUSTKY spojený s živou akcí doprovázel všechny dosavadní vernisáže ateliéru.
Mezi průkopníky umění v internetu se zařadil také Zdeněk Mezihorák projektem internetového portálu FILUM TERMINAL společně s Filipem Cenkem a diplomní prací EXE složenou z audiovizuálních "exe" souborů umístěných na síti ke stažení.
Na jejich práci navázal kolektivní projekt INTER-VISION-LAB, který pod vedením Roberta Mořkovského realizoval řadu živých multimediálních internetových vysílání a připravil ke streamingu web-video-archiv.
Ladislav Železný rozvíjel od roku 1998 interaktivní zvukové instalace, z nichž postupně vytvořil (spolu s Alešem Killianem) web-site AUVID, podobnou historii má také zvukový archív PARASITE Jennifer De Felice.
BROUMOVSKO Jakuba Demla (a Zuzany Řezníkové) patří k sociálně a ekologicky angažovaným veřejným projektům.
Výjimečná autorská internetová portfólia reprezentují např. Lenka Kočišová, Filip Nerad, Matěj Kolář.
Pavel Pražák, dosud nejaktivnější tvůrce web-stránek (mimo jiné neoficiálních stránek FaVU s diskusním fórem) a provozovatel vlastní nezávislé internetové galerie MAGDA, představuje web-dokumentaci akce KANÁL a dva internetové rozcestníky: POHŘEBNÍ a PORODNÍ.
Komplexní multimediální web-site veřejného inter-akčního projektu ANYMOUS PERFORMANCE FESTIVAL a ANYMOUS TV prezentuje Michal Krysl.
Vít Baloun, který vytvořil interaktivní web-program transformující text na grafický obraz TEXTOVĚ - OBRAZOVÝ PROCESOR, web-prezentaci akce HLADOVKA a interaktivní multimediální komunikátor RITUÁLY, je současně s pomocí Janka Jiříčka tvůrcem tohoto CD-ROMu.